Facultatea de Drept și Guvernanță Internațională din cadrul Universității Internaționale Danubius adresează mulțumiri tuturor celor care au contribuit la reușita conferinței „Cine răspunde când algoritmii decid? Inteligența artificială și viitorul răspunderii juridice”, desfășurată la 22 aprilie 2026.
Evenimentul a reunit specialiști din mediul academic și profesional, practicieni ai dreptului și participanți interesați de una dintre cele mai actuale teme ale epocii contemporane: impactul inteligenței artificiale asupra răspunderii juridice și asupra mecanismelor decizionale automatizate.
Mulțumim distinșilor speakeri pentru contribuțiile valoroase, analiza riguroasă și viziunea lor în cadrul dezbaterilor, precum și tuturor participanților pentru interesul manifestat, dialogul constructiv și implicarea activă.
Vă mulțumim tuturor și vă așteptăm la viitoarele evenimente academice!
ROMÂNĂ
ENGLISH VERSION 






